Kurs Hakkında

Sahne Dövüşü; sahne yapıtlarında ve filmlerde aktörleri olabildiğince güvende tutarken, şiddet aldatmacasını yaratmak için kullanılan ve dinamik ve heyecanlı bir sanat formudur. Kavga ve şiddet, kelimeler duygularımızı artık yeterince ifade edemediğinde meydana gelirler; ve bu yüzden yazarların ,anlatmaya çalıştıkları öykülerin mühim anlarında, şiddet ve kavgaları sıklıkla kullanmaları pek şaşırtıcı değildir. Shakespeare’den Shepard’a, yazarlar şiddeti anlattıkları hikayenin rotasını dramatik bir şekilde değiştirmek için kullanırlar ve aktörler bu şiddeti sahnede veya filmde güvenli ve etkin bir şekilde canlandırabilecek kapasitede olmalıdırlar.

Kurs Hakkında

En temel seviyede, sahne dövüşü; güvenli bir şekilde, sahnede dövüş hareketlerin canlandırılmasıdır. Ama bundan daha çok sanatsal bir formdadır. Fiziksel hikaye anlatımı, her şey tamamen doğru biçimde ve güvende kalırken; o anda ne olduğuna mümkün olduğu kadar doğru bir şekilde karşılık verir, karakterin düşüncelerini ve niyetlerini ifade eder, izleyicinin hikayeyi takip etmesine ve duygusal olarak eyleme dahil olmasına izin verir. Sahne dövüşü; herhangi bir karakterin deneyimleyebileceği, beceri, pratik ve uzman eğitimi gerektiren, en uç fiziksel ve duygusal durumlarda rol yapmaktır.

Akademimiz tarafından sunulan eğitim, aktörü sadece dövüş canlandırma becerisiyle değil, ayrıca partnerlerini ve izleyiciyi güvende tutacak çeşitli tekniklerde kullanılan kavramları anlama becerisiyle, hem de duygularını ve dövüşle anlatılan hikayeyi nasıl fiziksel olarak ifade edecekleri anlayışıyla donatır. Bu, aktörün doğru bir biçimde kendisini ifade etmesine, ayrıca inandırıcı ve heyecan verici bir performans sunmasına imkan verir.

Tarihi Savaş Sanatları

Hobi olarak Tarihi Savaş Sanatları ile ilgilenen üyelerimiz için tasarlanmış çeşitli kılıç branşlarını ve temel bilgileri barındıran eğitim programıdır.

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi

Bireysel Savunma

Birçok farklı dövüş ve savunma sanatları disiplinlerinde uzman deneyimli eğitmen kadromuzun, hazırladığı karma bir disiplini içerir

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi

Aksiyon Showreel Program

Aksiyon oyunculuğu alanında geliştirdikleri becerilerini sunuma dönüştürmek isteyen oyuncu adayları için hazırlanan video çekimleridir.

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi