İCK FİLM & PRODÜKSİYON

İCK FİLM & PRODÜKSİYON yapım şirketi, bir aksiyon sahnesinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla ‘Secondary Unit’ tasarım departmanı olarak yola çıkmıştır.

2012 yılından itibaren içlerinde Bir Zamanlar Osmanlı, Diriliş Ertuğrul, Mehmet bir Cihan Fatihi, Kutsal Kavga gibi projelere dövüş koreografilerinin tasarlanması, oyuncuların eğitimi, sahne trafiğinin belirlenmesi, profesyonel performans aktörlerinin sağlanması, sahnede kullanılacak prop ekipmanın belirlenmesi, bazı durumlarda sağlanması ve çekim sürecinde aksiyon sahnesi ihtiyaçları doğrultusunda çekim ve teknik destek sağlanması gibi sunduğu hizmetler ile ülkemiz aksiyon sinemasını geliştirerek yön vermiştir. 

Bugün film yapım ve prodüksiyon şirketi olarak türü, büyüklüğü ve platformu ne olursa olsun izleyicilerde yankı uyandıracak görsel içerikler üretebilmek için genişlettiğimiz deneyimli kadromuzla genel strateji oluşturulması, çekimin düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi, çok yönlü post-prodüksiyon sürecinin yönetilmesi gibi birçok noktada müşterilerimizin projelerinin baştan sona sorunsuz ilerlemesini sağlıyoruz. Henüz netleşmeyen bir fikirle veya tüm ayrıntılarıyla düşünülmüş bir konseptle mi işe başlamak istiyorsunuz? İck Film her durumda vizyonunuzu hayata geçirebilir. Yaklaşan bir projeniz varsa, birlikte çalışabilmemiz için hemen iletişime geçin.

KUZGUN AKADEMİ

Kuzgun Akademi Tarihi Savaş Sanatları Birliği; ateşli silahlar öncesi dönemlere ait savaş silahları, stratejileri, günümüz antik savaş sporlarına gönül vermiş bir araştırma ve geliştirme topluluğu olarak 2007 yılında İlker Can KARAGÜLLE tarafından Ankara’da kurulmuştur.

Türkiye’nin ilk Tarihi Savaş Sanatları okulu olan Kuzgun Akademi 2012 yılında alanını genişleterek Sinema Tv projeleri için geliştirdiği koreografi ve Aksiyon Oyunculuğu programını başlatmıştır. İki alanında öncüsü olarak 15 yıllık deneyimi bugün halen araştırma ve geliştirme programlarıyla güçlendirerek yola devam etmekteyiz.

Kuzgun Akademi ilk yıllarında HEMA (Historical European Martial Arts) başlığı altında toplanmış araştırma topluluklarıyla ilişki halinde olarak, 3 büyük usta Johannes Liechtenauer, Sigmund Ringeck ve Hans Talhoffer’ın ortaçağ Avrupa kılıçları üzerinde geliştirdikleri, ARMA (Association for Renaissance Martial Arts ), AHF (Association for Historical Fencing) ve HEMAC (Historical European Martial Arts Coalition ) gibi bu alanın ilkleri olan büyük birliklerin de  kabul ettiği disiplinler ile yola çıkmış ilerleyen yıllarda üzerine dünyada geçerliliğini ve gerçekliğini ince detaylarına kadar araştırarak, yetkin eğitmenlerle ortak çalışmalar yaparak deneyimlenmiş olan birçok farklı disiplini de içinde barındıran  farklı karma bir program oluşturmuştur.