Kurs Hakkında

 

Savaş meydanlarında ateşli silahlara geçilmeden önceki dönemde silahların üç temel özelliği bulunmaktaydı: Kesme, ezme ve saplama. Diğer tarihi savaş silahlarından (Balta, mızrak, gürz…) farklı olarak kılıç her üç özelliği de taşımaktadır. Bu sebeple de çağlar boyu savaş meydanlarındaki en kıymetli silah olagelmiştir. Kılıç kullanmayı öğrenmek, diğer tüm silahların nasıl kullanıldığını anlayabilmeyi sağlamaktadır.

Bu sebeple Tarihi Savaş Sanatları kurlarımızda kılıç üzerinde yoğunlaşmayı uygun gördük. Yay-ok, fırlatma bıçağı, dart gibi menzilli silahların kullanımı ile ilgili olarak yalnızca teorik bilgi verilmektedir.

 

Eğitimlerimizi Leather, Chain ve Plate isminde 3 paket halinde sunmaktayız.

​Leather :  Yalmanlı eğri kılıç (scimitar), batı stili kılıç (arming sword), hem tek hem çift elle kullanılabilen melez kılıç (bastard sword, long sword), kısa kılıç (xiphos, gladius, kopesh…) ve kalkanın hem muharebeye hem duellolara yönelik kullanımının eğitiminin verildiği programdır.

Chain : Üye bu program için Leather programına katılmış olmalıdır.. Leather eğitimlerinde hançer kullanma ve savaş silahları olmadan yakın mücadele yöntemleri yeralır.

​Plate : Leather ve Chain eğitimleriyle yetinmeyip ayrıca zırhlı şövalyelerin kondisyonuna sahip olmak isteyenler için bir programdır. Bu gruptakiler “Knightfit” eğitimi alırlar. Bu sayede bir savaşçıya sadece beceri ile değil bedenen de yaklaşmış olurlar.

Kuzgun Akademi’de mevcut tarihi belgeleri yorumlayarak tarihteki farklı kılıç türlerinin savaşta ve müsabakalarda nasıl kullanıldığını incelemiş, uzman bir ekip tarafından kılıç kullanma eğitimi verilmektedir.

Tarihi savaş sanatları eğitimlerimiz sırasında öğrencilerimiz ateşli silah öncesi döneme has dövüşme tekniklerini öğrenmiş olurlar. Bu sayede de öğrencilerimizin dezavantajlı durumları avantaja çevirme becerileri, el-göz koordinasyonları, çeviklik kuvvetleri artar.

Temel Aksiyon Oyunculuğu

Oyunculuk kariyerini geliştirmek isteyen bireyler için hazırlanmış olan Türkiye’nin ilk aksiyon oyunculuğu yetenek geliştirme programıdır.

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi

Bireysel Savunma

Birçok farklı dövüş ve savunma sanatları disiplinlerinde uzman deneyimli eğitmen kadromuzun, hazırladığı karma bir disiplini içerir

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi

Aksiyon Showreel Program

Aksiyon oyunculuğu alanında geliştirdikleri becerilerini sunuma dönüştürmek isteyen oyuncu adayları için hazırlanan video çekimleridir.

Kurs Hakkında Detaylı Bilgi